Bayan çanta modelleri nasıl kombinlenir?

Çanta Nasıl Kombinlenir?

Çantalar bir kadın için ona özel bir tapınak gibidir ve tercih ettiği çantayla rahatlığı ve şıklığı aynı anda yakalaması oldukça önemlidir. Peki, hangi çanta nasıl kombinlenmeli? İşte sizin için birkaç seçenek…

 Bel Çantaları

 Özellikle rahat ve günlük bir şıklık yakalamak istiyorsanız bel çantalarınızı, taytlarınız, kot ceketleriniz ve spor ayakkabılarınızla kombinleyebilirsiniz. Bel çantaları, hem cüzdan, telefon, anahtar ve kulaklık gibi dışarıya çıkarken ihtiyaç duyduğunuz temel ihtiyaçlarınızı kolayca ulaşabileceğiniz tek bir yerde toplar, hem de fresh bir görüntü yakalamanıza yardımcı olur. Bu çantaların bir diğer avantajı ise hem belinizde, hem çapraz kullanımla göğsünüzde taşınabilir olması. Çantanızı oversize bir t-shirt üzerinden belinize bağladığınız takdirde şüphesiz oldukça cool bir görünüm elde edeceksiniz. Çabasız şıklıkların aranan parçası olan bel çantaları, eşofmanlarla, denim on denim kombinlerle, oversize kot ceketler ve taytlarla, triko elbiselerle ve bol sweatshirtlerde de başarılı sonuçlar verecektir.

 Omuz Çantaları

 Omuz çantaları, şüphesiz her türlü stilin kurtarıcı parçalarından biri. Boru paça kotlarınız ve botlarınızla günlük stilinize rahatça uyarlayabilceğiniz bu parçayı, eğer ofis şıklığı yakalamak istiyorsanız beyaz bir gömlek ve kumaş pantolonlarınızla da rahatça kombinleyebilirsiniz. Omzunuza atacağınız blazer bir ceket ise görünümünüzü taçlandıracaktır.

 Zincirli Çantalar

 Günlük şıklık için imdadınıza yetişecek bir diğer seçenek de zincirli çantalar. Özellikle canlı renkte parçalar ve bomber ceketlerle kombinlendiğinde başarılı sonuçlar veren bu tip çantalar, gece şıklığı için de aradığınız seçenek olabilir. Gösterişli bir aksesuar eşliğinde, hareketli elbiseler, etekler veya yüksek belli kumaş pantolonlarla şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Zincirli çantalarla kombinlenebileceğiniz en uygun aksesuar kalın zincir kolyeler ve küpeler olacaktır.

 El Çantaları

 El çantaları, her ne kadar küçük boyutları ile akıllarda soru işareti yaratsa da bu sene oldukça moda. Özellikle gece şıklığı için kadınların imdadına koşan joker parçalardan biri olması ve aklınıza gelebilecek her türlü parça ile kombinlenebilmesi de el çantalarının neden sürekli tercih edildiğinin açık bir cevabı gibi. Özellikle akşam şıklığı için el çantalarınızı bu sezonun trend parçalarından saten elbiselerle kombinleyebilirsiniz. Yine kadife parçalar da şüphesiz şıklığınızı tamamlayacak seçeneklerden. Pastel tonlarda kıyafetlerle canlı renkte ayakkabı ve çanta kullanarak gece şıklığınıza farklı bir dinamizm katabilirsiniz.

 Büyük Çantalar

 Günlük hayattaki en büyük kurtarıcılardan biri de büyük çantalar. Hem ihtiyacınız olan her şeyi içine sığdırabildiğiniz, hem de doğru kombinlediğiniz takdirde şıklık rüzgarları estirebileceğiniz joker bir parça şüphesiz. Bu çantayı kombinlerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kıyafetinizle bir bütün yakalaması. Özellikle triko pantolonlarla ve geçtiğimiz kıştan beri trend olan midi boy triko eteklerle birlikte, oversize geniş örgü kazaklar ve hareketli elbiselerle de oldukça dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Kış mevsiminde ise uzun kaşe kabanlar veya dökümlü hırkalar bu tarz çantaları kombinleyebileceğiniz altın parçalardan olacaktır.