Corona Virüsüne Karşı 5 Kişisel Bakım Önlemi
Corona Virüsüne Karşı 5 Kişisel Bakım Önlemi

Corona Virüsüne Karşı 5 Kişisel Bakım Önlemi

1-Temel Adım: El Yıkama

Bu virüsle alakalı her makalede okuduğunuz gibi önlemlerin başında el yıkamak geliyor. Ortak veya sık kullandığınız nesnelere dokunduktan hemen sonra ellerinizi yıkamayı refleks haline getirmeye özen gösterin. Ufak bir not: Hassaslaşan cildiniz için nemlendirici kullanmayı unutmayın.

2-Dezenfektan Önlemi

Her zaman el yıkama imkanı bulamayabilirsiniz. Bu yüzden yanınızda taşıma boyu bir ürün bulundurmak oldukça pratik bir çözüm. Alkol oranı yüksek formüllerle ellerinizi temizledikten sonra size hatırlatacağımız şey yine ve yeniden ellerinizi bakım altına almak!

3-Yüzden Uzak

Corona virüsün gündemde olduğu bu dönemde değil, bu madde her zaman önemli: Yüzünüze dokunmayın! Mikropların bulaşma ve aktive olma riski kirli ellerinizle yüzünüze dokunduğunuzda artıyor. Ayrıca bu hareketin cildi yağlandırmaya, gözenekleri tıkamaya ve sivilce oluşumuna da yol açtığını belirtelim.

4-Stratejik Beslenme

Bu virüs bağışıklığı düşük kişilerde gücünü daha çok gösteriyor. Dolayısıyla beslenmenize her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Vücudun direncini artıran destek kuvvetler ve koruyucu vitaminler önceliğiniz olmalı.

5-Düzenli Spor ve Düzenli Uyku

Bağışıklığın bir diğer destekçisi de düzenli uyku ve düzenli spor. Vücudun gardını yenilemesi için 7 saat uyumaya özen gösterin. Daha zinde ve güçlü bir vücuda kavuşmak için de spora başlamayı ihmal etmeyin.