Doğal Makyaj Tüyoları
Doğal Makyaj Tüyoları

Doğal Makyaj Tüyoları

Kadınların aynaya bakarken görmek istedikleri halleri makyajlı ve bakımlı oldukları anlardır. Bu halleri ile daha bir güzel ve alımlı görünürler. Ancak makyaj yaparken abartıya kaçmak ve rastgele makyaj yapmak var olan doğal güzelliğin bile bozulmasına neden olmaktadır. Güzel, alımlı doğal makyaj tüyoları ilgi odağı olmak mümkün.

Doğal Bir Makyaj İçin

Doğal bir makyaj için yapılması gerekenler;

  • Öncelikle ten renginize uygun ve yakın tonlardaki makyaj malzemelerini kullanmak gerekir.
  • Göz ve çevresine açık tonlar ile yapılan boya
  • Dudakları uçuk renk ruj ile renklendirmek gerekir.
  • Yüz kısmında yer alan tende var olan lekeleri tene uygun kapatıcılar ile kapamak doğal bir makyaj için yeterli gelecektir.
Doğal Makyaj Tüyoları
Doğal Makyaj Tüyoları

Dikkat Edilmesi Gereken

Doğal bir makyajı günlük yaşamda kullanmak için yapabilirsiniz. Ayrıca genç kızlar makyaj yapmak istiyorlar ise doğal makyajı tercih etmeliler. Doğal makyaj solgun ve cansız yüzü renklendirirken ayrıca güzel ve bakımlı olmanızı da sağlar. Doğal makyajda özellikle çatlayan dudak, alın ve yanaklara nemlendirici makyaj öncesi sürülmelidir ki daha sonra uygulanacak makyaj aşamalarında bu bölgelerde pötürcükler oluşmasın.

Doğal Görünümlü Makyaj Aşamaları

Makyaj sanatsal bir şekilde yapıldığı takdirde harika sonuçlar doğurur. Bunun için yüzü bir tuval gibi ele almak gerekir. Öncelikle yüz temiz olmalı ve nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Üzerine hafif bir pudra ve kusurları kapatıcı özellikli bir krem uygulaması yapılmalıdır.

En son aşama olan renklendirme de ise ten rengine uygun far, ten rengine uygun ruj ve kirpiklere tek sürümlük rimel sürün. Doğal makyaj bu kadar az malzeme ile çabucak tamamlanmış olacaktır. Görünüm olarak ta doğal makyaj elde etmiş olursunuz. Pratik uygulamalı doğal makyaj tüyolarını hemen denemek mümkün.