Esmerler İçin Değişim Zamanı!
Esmerler İçin Değişim Zamanı!

Esmerler İçin Değişim Zamanı!

Saç renkleri en önemli tamamlayıcı unsurlardan. Esmer tene sahip olanlar ezber bozduracak saç renklerine ve modellerine kulak verin.

Saç rengi seçerken yapılan en büyük hatalardan biri, ten rengini göz ardı etmek. Yeni bir görünüm ve saç rengi istiyorsanız cilt tonunuza giden bir saç boyası seçmelisiniz. Esmer tenli olanlar küçük dokunuşlarla değiştirmek isterseniz aradığınız önerileri içeriğimizde bulabilirsiniz..

ESMERLERE YAKIŞAN RENKLER HANGİLERİ?

Esmer ten, her şeyi kamufle eden çok güzel bir ten rengi. Bu ten rengine sahip olanların saç renginde açık renklerden ziyade koyu tonlara yöneliyor. Kahve tonları, siyah, gri,  küllü sarı esmerlere en yakışan saç renkleri arasında bulunuyor.

GRİ SAÇ: Esmerler hiç şüpheniz olmasın, saçınızda ki griler cilt tonunuzla kusursuz görünecek. Gri renk son döneminde trendleri arasında. Ancak bu tonu evde uygulamak yerine saç uzmanı bir kuaför tarafından yapılması gerekir.

BİTTER ÇİKOLATA RENGİ : Bazen koyu özellikli iki yapı uyum sağlayabilir. İşte bunlardan birisi bitter çikolata saç rengi.  Esmer  tenlerde çok eşsiz bir görünüm verir. Kesinlikle bu görünümü es geçmeyin.

BRONZ KAHVE: Esmer tenlerde kahve tonlarının uyumu çok yüksektir bundan dolayı da bunu es geçmek mümkün değildir.  

KIZIL KAHVE: Bu ton esmer tenli kadınlar tarafından fazlaca tercih edilen saç tonları arasındadır. İddialı ve göz alıcı bir görünüm için bu saç rengi ideal. Özellikle kahverengi ya da ela rengi gözlere sahipseniz, bu rengi oldukça güzel taşıyabilirsiniz.

BAL KAHVESİ: Bal kahvesi esmer kadınların yüz hatlarını yumuşatıyor. Bu rengi kullanırken saçlarınızın uçlarına doğru hafifçe açılan ombre balyajlar yaptırarak daha da hoş bir renk tonu elde edebilirsiniz.

SİYAH SAÇ: Koyu renk saçlar esmerlere gitmez ancak siyah saç istisnadır. Esmerler özellikle mavi-siyah saç rengini tercih ederlerse girdikleri ortamda hemen farkedilir.

KÜLLÜ SARI: Esmerler saçlarını sarıya boyatamaz algısı yanlış. Ancak platin sarısı, altın sarısı gibi renkler esmer ten gibi iddialıdır ve uzak durulması gerekir.  Sarının küllü tonları ise esmerlerin tenleri ile bir bütünlük sağlar.

KOYU RENK SAÇLARIN BAKIMI NASIL OLMALI?

Her saç renginde olduğu gibi koyu renk saçlarda da uzun süre UV ışınlara maruz kalmak saçı zayıflatır. Özellikle saç boyalıyken güneş ışınlarından korunmak gerekiyor.

Boyalı saçların mutlaka saç kremi kullanması öneriliyor. Saç renginizi değiştirmeyen amonyaksız bir renklendirme kremi kullanarak saçınıza yeni ışıltılar katabilirsiniz.

Doğal yağlar, saçı güzelleştirir ve saç tellerinin yapısının onarımına yardımcı olur. Zeytin, argan fındıkları ve kayısı çekirdeği yağı gibi yağlar saçları güzelleştirmek ve doğal bir ışıltı vermek için idealdir.