Esmerler Yazın Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Esmerler Yazın Nasıl Makyaj Yapmalı?

Maalesef bu sene yaz ayları dilendiği gibi yaşanılamadı. Bütün dünyayı etkileyen pandemi dolayısıyla insanlar evlerine kapandı. Etkileri tabii ki hala sürüyor. Şirketler, personellerini uzaktan çalıştırıyor. Okullar haftanın belirli günleri dışında derslerini online işliyor. Üniversitelerin çoğu ise hala açılmamış durumda. Herkes bir sonraki seneye bu sorunlardan kurtulmuş olarak girmeyi hedefliyor. Bunun için de bazı yaz alışkanlıklarını 2021’e girmeden önce gözden geçirebilirsiniz.

 Yaz Aylarında Neler Yapmak Keyif Veriyor?

 İnsanlar yaz aylarında günlük hayatın temposundan, birikmiş yorgunluklarından kurtulmak istiyor. Bunun için insanlar tatillere yöneliyor. Tatile çıktığınızda rahatlayıp eğlenirken tabii ki bir yandan da güzel görünmek istiyorsunuz. Çiçekli, renkli rahat elbiselere yöneliyorsunuz. Dolabınızdaki en heyecanlı renkleri seçmeye başlıyorsunuz. Bu görüntünüzü de makyajla tamamlamak isteyebilirsiniz. Birazcık da bronzlaştığınızı varsayarak; bronz, esmer tenlere uyumlu makyajlar yapmaya çalışabilirsiniz.

 Esmerler Yaz Aylarında Nasıl Makyaj Yapmalı?

 Ten Makyajı

 Son yıllarda moda hayatlara yön veren bir kavram haline geldi. Her şeyin modasına uymaya çalışıldığı gibi makyajın da modasına uyalım diyebilirsiniz. Fakat yaz aylarında, kışın yaptığınız gibi ağır makyajlar yapamayabiliyorsunuz. Çünkü ağır makyajlar hem yaz konforu için fazla görünüyor hem de yaz sıcağını daha da çekilmez bir hale getiriyor. Terlemeyle beraber yüzünüz ürünleri kusabiliyor ve kendinizi bütün makyajınız akmış halde bulabiliyorsunuz. Bunun yaşanmaması için fondöten kullanımından kesinlikle kaçınmanız gerekiyor. Yine de yüzünüzün rengi eşitlensin veya süreceğiniz ürünler yüzünüze daha iyi tutunsun istiyorsanız bir CC kremle makyajınıza başlayabilirsiniz. İçerisinde aydınlatıcı bulunan CC kremler, yüzünüzü yağlı göstermeden ışıl ışıl bir görüntü veriyor.

 İkinci olarak göz altına hafif bir kapatıcı sürülebilir. Bu adımda kış aylarında kullandığınız kapatıcıdan bir ton koyu bir renge yönelebilirsiniz. Hem karartıları daha iyi kapatacaktır, hem de bronz teninizle daha uyumlu olacaktır. Bu adımdan sonra sadece göz altlarına ve göz kapaklarına pudra sürülerek devam edilebilir. Çünkü yaz aylarında yüzünüze toz ürün kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Terlememizin bir problem olması dışında gözeneklerinizin pudrayla dolmasını istemezsiniz. Elmacık kemiklerinizi daha çıkık göstermek istiyorsanız krem kontür ürünlerini kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı olarak da yine krem ürünler kullanmanız yüzünüzü daha parıltılı ve sağlıklı gösterecektir. Bunun için sarı ve şampanya rengi yerine; kahverengi veya bronz aydınlatıcılara yönelmelisiniz. Açık renkler teninizde çiğ bir görüntü yaratabilir.

 Göz Makyajı

 Ten makyajınızı sade, sağlıklı ve ışıltılı görünecek şekilde bitirdiğinize göre göz makyajıyla da kısaca ilgilenebilirsiniz. Kısaca olmasının sebebi gözlerinizin belki hafif parlak bir far dışında hiçbir şeye ihtiyacının olmaması. Çünkü bu aylarda olabildiğince sağlıklı ve sade bir görüntüye ulaşmaya çalışmalısınız. Son olarak da rimel seçiminden bahsedilebilir. Esmer tenliler yaz aylarında rimel seçimi olarak kahverengi rimellere yönelmeliler. Böylece sert bir görüntü yerine kirpiklerinizi doğal renginde ortaya çıkarmış olacaksınız.