Akıllı telefonlarımızın hafızasında ne var?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akıllı telefonlarımızın hafızasında ne var?
Hafıza alanında en çok fotoğraflar saklansa da ilk vazgeçilenler yine fotoğraflar oluyor. Akıllı telefon markası vivo, paydaşlarıyla ...

Hafıza alanında en çok fotoğraflar saklansa da ilk vazgeçilenler yine fotoğraflar oluyor. Akıllı telefon markası vivo, paydaşlarıyla gerçekleştirdiği telefon hafızası kullanımı konulu anketin sonuçlarını yayınladı. Anket sonucuna göre hafıza büyüklüğü telefon tercihinde ilk üç kriter arasında yer alıyor. Telefonların hafıza alanını ise en çok sevdiklerinin fotoğrafı ve videoları kaplıyor. Kullanıcılar özellikle aile ve arkadaş fotoğraflarını saklıyor. Saklama alanını en çok bu dosyalar kaplasa da yeni hafıza açılımı için ilk vazgeçilen ve silinen dosyalar yine bunlar oluyor. Kullanıcılar ek hafıza için ekstra bir ücret ödemek istemiyor.

Vivo, paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirdiği “Telefon Hafızası Kullanımı” anketinin sonuçlarını yayınladı. Anket sonucuna göre katılımcıların telefon hafızasını en çok kaplayan öğeler fotoğraf ve videolar olarak öne çıkıyor. Telefon hafıza boyutu ise satın alma kararını etkilemede ilk 3 üç kriter arasında yer alıyor.

Kullanıcılar kendi fotoğraflarından daha çok sevdiklerinin fotoğraflarını çekiyor

Ankette öne çıkan şaşırtıcı sonuçlardan biri de telefon hafızasını en çok dolduran öğelerin fotoğraf ve videolar olmasına karşın, hafıza dolduğunda ilk vazgeçilen ve silinen içerikler yine fotoğraflar ve videolar oluyor. Kullanıcıların telefonlarında en çok aile ve arkadaş fotoğrafları yer alıyor (%60), bunu kişisel fotoğraflar takip ediyor (%27).

Ek hafıza için ücret ödenmek istenmiyor, bunun yerine hafızası yüksek telefon tercih ediliyor

Katılımcıların %60’a yakın bir çoğunluğu ücretli ek hafıza hizmetlerinden faydalanmıyor, bu hizmet için bir ücret ödemek istemiyor. Bu durum telefonun dahili hafızasının yüksek olmasının ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Katılımcıların %80’e yakını telefon alırken cihazın hafıza oranı satın alma kararına etki ettiğini ve yüksek hafızalı telefonları tercih etmek istediklerini belirtmeleri de bu sonucu destekliyor. Buna rağmen, katılımcıların yarısı sıklıkla telefonunda “depolama alanı dolu” uyarısı alırken, diğer yarısı ise bu uyarıları hiç almıyor. Katılımcıların %40’ı 128 GB hafıza alanına sahip telefonları tercih ederken, %45’i 64 GB ve altı hafıza alanına, %15’i ise 256 GB ve üstüne sahip telefonları kullanıyor.

Vvivo, hafıza sorunu yaşamak istemeyen ve içeriklerini her zaman telefonunda tutmak isteyen kullanıcılar için geliştirdiği genişletilmiş RAM seçeneğiyle öne çıkıyor. vivo’nun Gebze’de yer alan fabrikasında yerli olarak üretilen Y serisi, güçlü pil, gelişmiş kamera, lüks görünüm ile donatılmış özellikleri ve genişletilmiş RAM özelliği ile her geçen gün kullanıcıların kalbinde taht kurmaya devam ediyor. Genişletilmiş RAM özelliği uygulamalar arasında geçişi daha da sorunsuz hale getirmeyi ve favori uygulamaları indirmeyi kolaylaştırıyor.

Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/akilli-telefonlarimizin-hafizasinda-ne-var-38800


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yaz mevsiminde cilt tiplerine göre bakımÖnceki Haber

Yaz mevsiminde cilt tiplerine göre bakım

Edis ve Gazapizm Fanta Fest ile Türkiye’yi dolaşacakSonraki Haber

Edis ve Gazapizm Fanta Fest ile Türkiye’...

Düet Academy

Yorum Yazın

Düet Academy