Evde pratik dekorasyon değişikliği yapmanın 10 sırrı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Evde pratik dekorasyon değişikliği yapmanın 10 sırrı!
Abone ol
Evinizi baştan aşağı değiştirmek oldukça manevi ve maddi olarak sizi yorabilir. Fakat Mimar Figen Erdap Demircan küçük değişikliklerle büyük değişimleri önerdi.

Evinizi baştan aşağı değiştirmek oldukça manevi ve maddi olarak sizi yorabilir. Ancak Mimar Figen Erdap Demircan küçük değişikliklerle büyük değişimleri önerdi.

EVİNİZDE HER ZAMAN BÜYÜK PARÇALARA YER VARDIR!

Eviniz, odalarınız küçük olabilir, ancak her zaman büyük bir parçaya yer vardır. Salonunuzda tek bir renkli berjer, mutfağınızda büyük bir tablo, yatak odanızda dev bir ayna gibi çözümler evde değişiklik yapmak isteyenler için iyi bir alternatif olacaktır.

ekran-resmi-2018-07-27-09-xkar.png

YARATICILIĞINIZI KULLANIN!

Tek bir duvarı koyu bir renge boyayarak birdenbire odanın havasını değiştirebilirsiniz. Sezonun renklerinden turuncu, hardal sarı, lacivert, yeşil gibi tonlarla boyanan bir duvar yenilenme hissine kavuşmanızı sağlayabilir. Koyu tonlardan ve canlı renklerden korkmayın, hayatınızı monotonluktan çıkarır.

dekor-DdND.jpg

DUVARLAR BOŞ KALMASIN!

Kutularda sakladığınız aile fotoğraflarını çıkarın ve çerçeveciye götürün. Onlarcasını birden tek bir duvara astığınızda çok mutlu olacağınızı garanti ediyoruz. Bu size zor geliyorsa internetten araştırma yapın, hazır, birbirine uyumlu tablolar artık her bütçeye uygun. Birkaç tane seçerek hemen evinizi renklendirmeye başlayabilirsiniz.

ekran-resmi-2018-07-27-09-MoCB.png

Aydınlatmada dikkat edeceğiniz diğer bir unsur da ışık rengidir, gün ışığını tercih ederseniz evinizde daha sıcak bir ortam yakalar, kullandığınız renkleri doğadaki gibi algılarsınız. Evinize beyaz ışık asla sokmayın. Genelde tavan aydınlatması kullanıyorsanız yerden ve duvardan aydınlatmaya geçerseniz evinizi farklı algılarsınız.

ekran-resmi-2018-07-27-09-NUfw.png

EVİNİZDE AYNALARA YER VERİN!

Ayna hem efektif hem de ucuz bir dekoratif parçadır. Odalarınızı aydınlatmak, renk oyunları yapmak, hatta daha büyük göstermek için aynalardan faydalanabilirsiniz. Küçük mekanlarda, örneğin banyonuzda ve koridorunuzda birbirinden farklı aynaları yan yana asarak hem eğlenceli, hem de şık bir efekt yaratabilirsiniz.

ekran-resmi-2018-07-27-09-7BjO.png

MODERN ŞIK BİR GÖRÜNÜMÜN SIRRI LAMBEDERLERDE SAKLI!

Doğru aydınlatma her şey demektir. Sadece aydınlatmalarınızı yenilemeyi düşünün. Modern, şık bir aydınlatma ile değişiklik yapmayı düşündüğünüz odanın görünümü eskisinden çok farklı olacaktır. Okuma koltuğunuzun yanına alacağınız bir lambader ya da yatak odanızda yatağın iki yanına koyacağınız iki duvar aydınlatması çok fark yaratır.

ekran-resmi-2018-07-27-09-LqFn.png

YATAK ODASINA YENİLİK KAZANDIRIN

Yatak odasında basit bir değişiklik önerisi: Yatak başı yapmak üzere büyük bir mdf kestirin, daha sonra beğendiğiniz bir kumaşla bu mdfyi kaplayın. Bu mdf parça yatak odanızın havasını değiştirecektir. Yeni bir aydınlatma ve yastıklarla size az bütçeyle yepyeni bir oda görünümü sağlayacaktır. Birkaç parça uyumlu nevresim takımı da almayı unutmayın.

ekran-resmi-2018-07-27-09-1JEb.png

KANEPERİNİZDE DEĞİŞİM YARATMAK İÇİN...

Kanepeleriniz değiştirmek zorlayıcı olabilir. Bunun yerine tüm kanepenizi kaplayacak kadar çok yastıkla büyük bir değişiklik yaratabilirsiniz. Senenin modası büyük yapraklı kırlentler içinizi açacak, kanepenizi yeni bir görünüme kavuşturacak. Aynı şeyi yatak odanızda, yatağınızda da uygulayabilirsiniz.

ekran-resmi-2018-07-27-09-blap.png

EŞYALARIN YERİNİ DEĞİŞTİRİN!

Salonunuzda, odalarda eşyaların yerlerini değiştirmeyi düşünün. Önce plan yapın, daha sonra eşyalarınızı yeni yerlerine koyun. Böylelikle gözünüze çarpan, fazla gelen eşyalardan da kurtulmuş olursunuz. Fazla eşyalarınızı, mobilyalarınızı bir hayır kurumuna bağışlayabilir ya da online olarak satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede değişiklik yaptığınız oda hem ferahlar, hem de yeni bir görünüme kavuşur.

ekran-resmi-2018-07-27-09-iBeH.png

DAHA UYGUNA PERDE BULMAK İÇİN...

Eğer internette araştırma yaparsanız perde almanın artık çok da masraflı olmadığını göreceksiniz. Değişiklik yapmak istediğiniz odada perde ölçüsü alın ve araştırma yapın. Bir tek perde değişikliği ile bir mekan tamamen yepyeni bir görünüme kavuşabilir.

ekran-resmi-2018-07-27-09-wcH6.png

KOLTUK DEĞİŞTİRMEK İSTEYENLER İÇİN...
Yeni bir koltuk almak yerine evdeki tek bir koltuğunuzu ya da berjerinizi aykırı bir renkle ya da neşeli bir desenle kaplatmayı düşünün. Bu basit değişiklik evin odasını tamamen değiştirecek, size mutluluk verecektir.

ekran-resmi-2018-07-27-09-dCDr.png

Kaynak: https://www.elmaelma.com/

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Lezzetine bayılacaksınız! Fırında levrek nasıl yapılır?Önceki Haber

Lezzetine bayılacaksınız! Fırında levrek...

Erkekler nasıl davranılmasından hoşlanır?Sonraki Haber

Erkekler nasıl davranılmasından hoşlanır...

Düet Academy

Yorum Yazın

Reneva