Kür Nehri yaşam merkezinde bisiklet yolu sevinci

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kür Nehri yaşam merkezinde bisiklet yolu sevinci
Ardahan’da rekreasyon ve peyzaj çalışmaları ile yaşam sahasına çevrilen Kür Nehri Yaşam Alanı’nda yürüyüş yoluna ek olarak bisiklet yolu yapılıyor.

Ardahan’da rekreasyon ve peyzaj çalışmaları ile yaşam sahasına çevrilen Kür Nehri Yaşam Alanı'nda yürüyüş yoluna ek olarak bisiklet yolu yapılıyor.

ARDAHAN (İGFA) - Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, hayata geçirdiği projelerle fark yaratmaya devam ediyor. Vatandaşların bisikletle dolaşabilecekleri bisiklet yolu projesini hayata geçirmeyi hedefleyen Başkan Demir, rekreasyon ve peyzaj çalışmaları ile yaşam sahasına çevrilen Kür Nehri Yaşam Alanında yürüyüş yoluna ek olarak bisiklet yolu yapılması için çalışma başlatıldığını duyurdu.

Belediye Başkanı Faruk Demir, Kura Nehri Yaşam Alanında incelemelerde bulunduğu sırada Ardahan Medya Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Ardahan’da vatandaşların bisiklet sürebileceği bir alan olmadığını belirten Başkan Demir, “Ardahan’ımız için güzel projeler üretmeye devam ediyoruz. Atıl durumda olan Ardahan Kalesinin alt tarafını rekreasyon ve peyzaj çalışmaları ile Kür Vadisi Yaşam Alanına çevirdik. Geçtiğimiz günlerde de bizim için çok değerli olan Sırrı Atalay adına hatıra ormanı oluşturduk. Vatandaşlarımız üst tarafı Ardahan Kalesi, yan tarafı Kura Nehri olan bu alanda çok güzel vakit geçirecekler. Yeşil alan olarak ayırdığımız bu alanın bir bölümünü Ardahan’ımız için eksiklik olan bisiklet yolu projesini hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bisiklet tutkunu vatandaşlarımız rahatlıkla gelip burada bisiklet sürebilecekler. Vatandaşlarımız doğa ile iç içe bisikletlerini sürerken onlara Ardahan’ımızın güzellikleri de eşlik edecek. Bu projeyi hayata geçirmeden önce anket çalışması yapmayı düşünüyoruz. Bisiklet yolumu yapalım, yoksa yeşil alan olarak mı kalsın? diye bir anket çalışması yaparak halkımızın önerilerini alacağız. Anket çalışmasının sonucuna göre çalışmalara başlayacağız” dedi.Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/kur-nehri-yasam-merkezinde-bisiklet-yolu-sevinci-38191


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kilis Belediyesi’ne 25 araç takviyeÖnceki Haber

Kilis Belediyesi’ne 25 araç takviye

Bartın Kültür ve Sanat Merkezi’nde sona doğruSonraki Haber

Bartın Kültür ve Sanat Merkezi’nde sona...

İQ Emlak

Yorum Yazın

İQ Emlak