Les Benjamins’ten, yurt dışında büyüme planı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Les Benjamins’ten, yurt dışında büyüme planı
(bloomberght.com) Bütün uluslararası markaların z kuşağına dokunmak istediği için sokak giyimi yaptığını belirten Les Benjamins Kurucusu Bünyamin ...

(bloomberght.com)

Bütün uluslararası markaların z kuşağına dokunmak istediği için sokak giyimi yaptığını belirten Les Benjamins Kurucusu Bünyamin Aydın ve Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Sabancı Kamışlı, atölyeyi Bağdat Caddesi'ne taşımayı planladıklarını anlattı.

Bloomberg HT yayınında ileriye dönük planlarını aktaran Bünyamin Aydın, "Les Benjamins için uzun vadeli planlarımız var ama ani kararlar da verebiliyoruz. Artık bütün uluslararası markalar sokak giyimi yapıyor. Çünkü Z kuşağına dokunmak istiyor." diye konuştu.

Şu sıralar üretimin başlı başına bir sorun olduğunu dile getiren Aydın, "Çünkü pamuk bulmak, doğru zamanda üretimi yapmak zor. Bir yandan maliyetler artıyor bir yandan fiyatların artmaması için toplumda bir beklenti var. Biz de Fethi ile o dengeyi sağlamaya çalışıyoruz.

"Hikaye merak ediliyor"

Şu anda Bağdat Caddesi'nde kendi atölyemizi kuruyoruz, tasarım ofisimi de Bağdat Caddesi'ne taşıyorum böylece daha hızlı koleksiyonlar yapacağız." ifadelerini kullandı.

"Bir koleksiyon tasarladığınızda onun arkasındaki hikayeyi gençler görmek istiyor" diyen Aydın, bir Amerika'da, bir tane Avrupa'da ve bir tane Uzakdoğu'da olmak üzere 3 tane dünya markasıyla işbirliğine gideckelerini ve bu işbirliklerinin 12 ay içinde tamamlanacağını söyledi.

"Maliyetleri bire bir yansıtmadık"

Biz pandemide Dubai'de mağaza açtıklarını anlatan Fethi Sabancı Kamışlı, Dubai ve Ortadoğu pazarlarının ana pazarlarından biri olduğunu belirtti. Bundan sonra da büyümeye devam edeceklerini dile getiren Kamışlı, "Şimdi Berlin ve Londra hedeflerimiz var bir tanesini bu sene içinde açmayı hedefliyoruz. Geçen hafta oradaydık ve bütün araştırmaları yaptık. Seneye de inşallah Amerika'da açmayı düşünüyoruz." dedi. Türkiye'de de iki yer ile konuştuklarını dile getiren Kamışlı, "Sonuçta biz bir Türk markasıyız. Maliyetleri biz de fiyatlara yansıttık ama tabi bire bir yansıtamadık ama 2022'nin ilk 6 ayı satışlardan memnunuz." diye konuştu.Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/les-benjaminsten-yurt-disinda-buyume-plani-39336


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İran nükleer müzakereleri 5 ay sonra tekrar başladıÖnceki Haber

İran nükleer müzakereleri 5 ay sonra tek...

Kayserispor, Onur Bulut ve Mame Thiam’ı satmayacakSonraki Haber

Kayserispor, Onur Bulut ve Mame Thiam’ı...

Düet Academy

Yorum Yazın

Reneva