Meta mesajlaşma uygulaması için kararı verdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Meta mesajlaşma uygulaması için kararı verdi
(Teknolojioku)Şirket, kapanma nedenleri konusunda ise hiç utangaç değil. Bir sözcü, Engadget’a yaptığı açıklamada, Meta’nın Yeni Ürün Deneme ...

(Teknolojioku)
Şirket, kapanma nedenleri konusunda ise hiç utangaç değil. Bir sözcü, Engadget'a yaptığı açıklamada, Meta'nın Yeni Ürün Deneme ekibinin "yapışmıyorlarsa" uygulamaları kapattığını söyledi.

Meta'nın (daha sonra Facebook'un) NPE Ekibi, ortaklara duygularını, aşk notlarını, zorlukları ve müzik akışlarını paylaşabilecekleri "özel bir alan" sağlamak için Nisan 2020'de Tuned'ı başlatmıştı. Aslında COVID-19 pandemisinin başlangıcı göz önüne alındığında zamanlama (kasıtsızsa) uygundu. Teoride bu, uzaktaki çiftlerin şahsen bağlantı kuramadıklarında bağlarını güçlendirmelerine yardımcı olacaktı.

Meta mesajlaşma uygulaması için kararı verdi

Ancak uygulamayı kaç kişinin kullandığı belli değil. Meta, başlangıçta yalnızca iOS'a yönelik yazılımı Android'e getirip Tuned'i yakınlaşmak için kullanan "birçok çift" olduğunu söylese de, Tuned'in Facebook veya Instagram beğenilerine kıyasla niş bir ürün olarak kaldığı açık. Mesela siz, bu uygulamayı ilk kez şu an duydunuz. Tuned’in hedeflerinin çoğunu gerçekleştirmek için kısa mesaj, görüntülü sohbet veya mevcut hizmetleri başka bir şekilde kullanmak varken neden bunlar için ayrı bir uygulama alasınız?

Uygulamanın kaldırılışı ise pek de sürpriz değil. Meta, deneysel uygulamaları rutin olarak kapatıyor ve ilgi görmediklerinde daha yüksek profilli uygulamaları bile devre dışı bırakmaktan çekinmiyor. Bu kapanışlar, şirketin kaynak tasarrufu yapmasına ve daha popüler platformlara odaklanmasına yardımcı oluyor. Mevcut haliyle de Tuned, dikkatini sosyal ağdan meta veriye çeviren bir teknoloji devi için giderek daha aykırı bir değerdi.Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/meta-mesajlasma-uygulamasi-icin-karari-verdi-38862


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
200 TB kapasiteli SSD’ler çok yakında geliyorÖnceki Haber

200 TB kapasiteli SSD’ler çok yakında ge...

Oppo K10 Energy iddiali bir rakip olarak geliyor!Sonraki Haber

Oppo K10 Energy iddiali bir rakip olarak...

Düet Academy

Yorum Yazın

İQ Emlak