Netflix batıyor mu?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Netflix batıyor mu?
Yüzde 40 zammından sonra hızlı bir abone kaybetmesine rağmen içeriğinde yaptığı değişiklikler nedeniyle birçok şikayet aldı. Ancak tüm bunlara ...

Yüzde 40 zammından sonra hızlı bir abone kaybetmesine rağmen içeriğinde yaptığı değişiklikler nedeniyle birçok şikayet aldı. Ancak tüm bunlara rağmen Netflix, üstüne üstelik reklam anlaşmaları da yapınca 1 milyona yakın abone kaybetti.

10 yıldan bu yana ilk defa büyük bir düşüş yaşayan Netflix'in üye kayıpları son zamanlardaki yapılan zamlara yorumlandı. 2022 yılının ilk çeyreği tamamlanmadan 200 bin aboneyi kaybettiğini duyuran Netflix'in borsadaki hisselerinde de ciddi oranda düşüş yaşandı.

Yüzde 25'lik düşüşün nedenleri arasında hem zam yer alırken hem de bazı film ve dizilerin platformdan aniden kaldırılması oldu. Üye kaybetmeye başlayan Netflix çareyi farklı seçeneklerde aradı.

10 YILLIK TARİHİNİN EN BÜYÜK DÜŞÜŞÜ!

Kullanıcılarının televizyon formatında görmek istemediği reklam kuşağı hakkında radikal bir karar alan Netflix, bu kararı uyguladığı taktirde büyük bir düşüş yaşayacağı düşünülüyor. 10 yıllık tarihinin en büyük düşüşünü yaşayan Netflix, şifreleme sınırlandırmasına da girmeyi planlıyor. 

Öte yandan dijital platform 150 çalışanını işten çıkardı. Özellikle Disney Plus'un Türkiye aboneliği sonrası ciddi abone sayısı kaybeden Netflix'in aldığı kararlar herkesi şaşırttı. 2023 yılındaki içerikleri konusunda ise izleyiciyi takip edecek olan Netflix, yeni içerikleri hakkında anket başlattı. 

KONUMA GÖRE ÜCRET DEĞİŞİMİ!

Yeni bir karar alarak da kullanıcılarını kontrol etmek için konum bilgisi talep edecek. Bu koşullara uygun olunmadığında fiyat farkını otomatik yapacak. Netflix tek bir hesaba ne kadar farklı konumdan girilirse o kadar ücret farkı alacağını söyledi. Bu kararı sonrası Netflix 1 milyon kullanıcı kaybetti. Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/netflix-batiyor-mu-38849


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2022 Pinocchio’nun ilk fragmanı yayınlandıÖnceki Haber

2022 Pinocchio’nun ilk fragmanı yayınlan...

Sertab Erener koronavirüse yakalandı!Sonraki Haber

Sertab Erener koronavirüse yakalandı!

Q Bar Cafe

Yorum Yazın

Düet Academy