Otobüs biletine ’banka taksit’ tarifesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Otobüs biletine ’banka taksit’ tarifesi
Önüne geçilemeyen hayat pahalılığı, her alanda olduğu gibi akaryakıtı da vurunca motorin fiyatları 30 lirayı geçti. İstanbul’dan Gaziantep’e ...

Önüne geçilemeyen hayat pahalılığı, her alanda olduğu gibi akaryakıtı da vurunca motorin fiyatları 30 lirayı geçti. İstanbul’dan Gaziantep’e Kurban bayramı ziyareti için gidecek dört kişilik bir ailenin en ucuz bilet ücreti 4 bin liradan başlıyor. Uçakla gidecek bir aile de geçen yıl 380 lira olan bilete bu yıl yüzde 143 zamlı olarak kişi başı 926 lira ödemek zorunda. İstanbul-Ankara arası otobüs bileti fiyatları geçen yıl 170 lira iken bugün yüzde 123 artışla 380 liradan satılıyor. Geçen yıl Ankara’ya en fazla 250 liraya satılan uçak bileti ise bu yıl yüzde 146 artışla 616 liraya ulaştı.

'YOLCUNUN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ, FİYATLAR İKİYE KATLANDI'

Cumhuriyet'ten Ali Can Polat'ın haberine göre; Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, pandemi öncesi otogardan günde 2 bin 500 otobüs çıkarken bu yıl bu sayının bin 400’e kadar düştüğünü hatırlattı. Geçen haftalarda Pamukkale Seyahat’in Ziraat Bankası ile anlaşarak başlattığı taksitli bilet satışlarının ise tüketiciden yoğun ilgi gördüğünü anlatan Yıldırım, şunları söyledi:

"Yolcunun alım gücü çok düştü. Bizim de maalesef fiyatlarımız ikiye katlandı. Çünkü akaryakıt dörde katlandı. Bunun yanı sıra, otoyol, personel, kira, araç bakımı gibi bütün kalemlerimizde ortalama yüzde 100 artışlar oldu. Bilet fiyatları vatandaşın alım gücünü aşınca firmalarımız bankalarla anlaşıp taksitle bilet satmaya başladı. Bu uygulama yoğun talep görüyor."

'BU REVA MIDIR BU VATANDAŞA?'

Gaziantep’in yerel firmalarından SEÇ Turizm yetkilisi Fikret Başkaya ise uzun mesafelerde durumun daha acı olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Gaziantep’ten çıkan bir otobüs gidip gelirken 19 bin 500 liralık mazot yakıyor. Diğer masraflarla 25 bini geçiyor ve para kazanma şansınız kalmıyor uzun yolda. Yolcu zamma alıştı. Yolcu da biliyor mazotun fiyatını bize hak veriyor, ama durumları çok kötü. Bilet fiyatını 500 lirada tutuyoruz. Ama 4 kişilik bir aile gidiş gelişe 4 bin TL harcayacak. Bu reva mıdır bu vatandaşa?"Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/otobus-biletine-banka-taksit-tarifesi-38325


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kemaler Group Nike, Yaz Kreasyonu Çok RenkliÖnceki Haber

Kemaler Group Nike, Yaz Kreasyonu Çok Re...

Renault Megane fiyat listesi: Haziran 2022 güncel Megane fiyatlarıSonraki Haber

Renault Megane fiyat listesi: Haziran 20...

İQ Emlak

Yorum Yazın

Q Bar Cafe