Top Chef 2022’nin birincisi Bursa’dan

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Top Chef 2022’nin birincisi Bursa’dan

Türkiye’nin lider toplu yemek ve destek hizmetler sağlayıcısı Sofra/Compass Group Türkiye’nin bu yıl 8. kez düzenlediği geleneksel Top Chef 2022 Yarışması’nın kazananı Derin Topçu oldu.

İSTANBUL (İGFA) - Sofra/Compass Group Türkiye tarafından bu yıl 8’inci kez düzenlenen “Top Chef 2022”, İstanbul Gastronometro mutfağında gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde yapılan bölgesel seçmeler sonucunda büyük final için yarışan şefler, birincilik için kıyasıya bir mücadele sergiledi.

Türkiye çapında 85 şefin yarıştığı bölgesel elemelerde Top Chef 2022’nin büyük finali için yarışacak 7 şef belirlendi.

Jüri üyeliğini, Le Cordon Bleu Türkiye Direktörü Defne Ertan Tüysüzoğlu, Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın, Le Cordon Bleu Türkiye Eğitmen Şefi Luca De Astis, Şef Türev Uludağ, Gastronometro Mutfak Şefi Sinan Dikmen ve Yemek & Gastronomi Yazarı Eray Kılıç’ın yaptığı Top Chef 2022’de, birinciliği Bursa Bölge’den Derin Topçu göğüsledi.

Finale kalan 7 profesyonel şef daha önce belirlenen malzemelerle 60 dakika içerisinde Tavuk Parmigiana yemeği hazırladı. Şeflerin tüm hünerlerini kullanarak hazırladığı menüler, jüri üyeleri tarafından lezzet, sunum, yaratıcılık, mutfak teknikleri, hijyen gibi kriterler çerçevesinde değerlendirildi.

Sofra / Compass Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nihat Kartal, şeflerin Compass dünyasının en önemli değerlerinden olduğuna dikkati çekerek, "8 yıldır imza attığımız bu etkinlikle, günümüzün en çok rağbet gören mesleklerinden biri olan aşçılığın çok daha ileri seviyelere taşınması ve gastronomi kültürünün gelecek nesillere taşınmasını amaçlıyoruz. Geleneksel hale gelen Top Chef, umarız yetenekli aşçılarımızı ülkemizi uluslararası arenalarda temsil etmek için daha çok cesaretlendirilmeye katkı sağlayacak” diye konuştu.Kaynak: https://www.ilkduy.com/haber/top-chef-2022nin-birincisi-bursadan-37640


Abone ol


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Geleceğin inşaat mühendisleri tasarımlarıyla ödüllendirildiÖnceki Haber

Geleceğin inşaat mühendisleri tasarımlar...

Manisa’da ’Tarzan ve Çevre’ tuvallere yansıdıSonraki Haber

Manisa’da ’Tarzan ve Çevre’ tuvallere ya...

Düet Academy

Yorum Yazın

İQ Emlak