Hangi Giyim Markası Kaliteli?

Giyim insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Teknolojinin ve ulaşılabilirliğin arttığı şu zamanlarda insanlar aynı zamanda kalitenin ve gösterişinde peşindelerdir. Son yıllarda artan markalar ile birçok seçenek ortaya çıkmıştır. Fiyat, kalite ve performansları ile bu markaları seçip kendimize uygun olanı bulmalıyız.

 Fiyat olarak düşük kalite olarak yüksek giyim markaları hangileridir?

 Açıkçası bunun cevabı oldukça zordur. Fakat yapılan araştırmalarda talep, kalite ve satın alım oranlarına bakılınca birkaç sonuç çıkmaktadır.

LC Waikiki: Türkiye’de oldukça fazla mağazası bulunan bu marka özelikle ilkokul ve ortaokul öğrencileri için hem kaliteli hem uygun fiyatlarla alışveriş yapılabilecek güvenilir bir markadır.

H&M: İlk kez Türkiye’ye geldiğinde kapılarda kuyruk oluşturan bir markadır. Özellikle genç kız ve genç erkekler için oldukça sık kullanılan bir giyim markasıdır.

DeFacto: Hem günlük, spor, iç çamaşırı giyimi olarak uygun fiyat sunmasına rağmen kalitesinin çok yüksek olduğu markalardan biri de tartışmasız DeFacto markasıdır.

Orta fiyatlı olup kaliteli giyim markaları nelerdir?

Zara: Son zamanlarda bu fiyat performansıyla modaya en uygun giyim markalarından biridir. Inditex grubunun en başarılı markalarından gösterilmektedir.

Bershka: Yine bir Inditex ürünü dikkat çekmektedir. Özellikle indirim zamanı birçok kişinin fiyatlarıyla dikkatini çekmektedir.

Pull and Bear: Zara ve Bershka ile aynı şirketin çatısı altında bulunmaktadır. Orta bütçeli fiyatları ve modaya uygunluğu ile listeye eklenmeye hak kazanmıştır.

Oysho: Kaliteli ve piyasaya göre uygun fiyatlı spor ve iç çamaşırı satışı yapmaktadır.

Penti: Türkiye ‘de en çok şubesi bulunan iç giyim markasıdır. Kaliteli ürünleri ve uygun fiyatları ile en sevilen markalardan biri olmuştur.

Nike: Spor giyim denildiği zaman ülkemizde ilk akla gelen marka istinasız bu markadır. Sevenlerinin ve takipçileri yüksek olan bu marka kalitede de en iyi hizmeti müşterilerine sağlamaktadır.

Yüksek fiyatlı olan kaliteli giyim markaları nelerdir?

Louis Vuitton: Son moda şeylerin ana yuvası denilebilir bu marka için. Oldukça pahalı bir markadır. Lüks yaşamın simgelerinden biri olan bu marka modanın yönünü belirleyen piyasada söz sahibidir.

Gucci: 1920 yıllarından beri yüksek fiyat ve kalite denilince akla gelen sayılı markalardan biri de tartışmasız Gucci’dir.

Armani: Özellikle erkeklerin yüksek fiyatlara rağmen en iyi kalite için seçtikleri markalardan biri Armani’dir.

Versace: Çok üzücü bir hikâyeye sahip olmasına rağmen özellikle çok ünlü isimlerin tercih edip kalitenin adresi haline getirdikleri markadır.

Chanel: Modaya yön veren ve defileleri aylar öncesinden heyecanla beklenen bir markadır. Giyim sektöründe kalite ve lüks ile eşleşmektedir. Belki dünya üzerinde en çok taklidi yapılan markalardan biri yine bu markadır. Yüksek fiyatlarına rağmen yüksek kaliteyi garantilemiştir.

Victoria Secret: En pahalı iç giyim markası olarak dikkat çekmektedir. Her yıl yapılan defileleri heyecanla beklenmekte ve büyük yankı uyandırmaktadır. Yüksek fiyatlarına rağmen kalitesine kesinlikle değmektedir.