Kısa Gelinlik Nasıl Giyilir
Kısa Gelinlik Nasıl Giyilir

Kısa Gelinlik Nasıl Giyilir

Genel olarak düğün elbiseleri ve gelinlik modelleri uzun olur.  Seçebileceğiniz yeni ve yenilikçi tasarımlar arasında kısa veya hatta mini bir gelinlik giymek yapabileceğiniz en cesur şeylerden biri. Yani burada tartışacağımız şey, kısa bir gelinlik giymekle ilgili bazı stil ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşıyoruz.

Kısa Gelinlik Nasıl Giyilmelidir

İlk önce kısa bir elbise giymenin avantajlarından bahsedelim. Kısa bir elbise giymek, örneğin dans ederken karşılaşacağınız rahatsızlıkları düşünmemek, eğlenmek ve gününüzü en iyi şekilde geçirme şansını verecektir. Bu, pek çok bayanın özel bir gün için özellikle bu elbise türünü seçmesinin başlıca nedeni. Öte yandan, birçok kız hala risk almayı başaramıyor ve küçük bir gelinlik modeli giymeyi tercih etmiyor. Ancak, bu kesinlikle moda dünyasında güncel bir haber değil, çünkü 70’ lerde de mini gelinliklerle evlenme eğilimi vardı.

Sizin İçin Doğru Kısa Gelinlik Seçimi

Herhangi bir giysi seçmekle aynı durumda olduğu gibi, mini bir gelinlik seçerken, vücudunuzla mükemmel şekilde eşleşmeniz gerekir. Bu nedenle, kısa elbiseler:

• Hassas bir vücut, orta boy ve güzel bacaklar

• Enerjik ve aktif bir karakter, böylece gün boyu özgürce hareket edebilecek

• Bir retro düğün için planlar

Buna ek olarak, zayıfsanız, çok katmanlı dokular ve fırfırlı ayrıntılarıyla tamamlanan hacimli ve ışıltılı şekiller seçerek görünümü renklendirebilirsiniz. Kilolu olan kadınlara gelince, V yaka dekolte tasarımları olan modeller oldukça yararlı olabilir.

Kısa Gelinliklerin Temel Tipleri

Kısa gelinlik modellerinin şekil ve tasarımlar açısından çok yönlü olmadığını düşünebilirsiniz. Yine de, kalın mini seçeneklerden diz uzunluğunun biraz altına, diz boyu da dahil olmak üzere, diz uzunluğunun biraz üzerinde de dahil olmak üzere, düşünebileceğiniz farklı kısa  gelinlik modelleri var. En önemli şey, akıllıca seçim yapmak için zaman ayırmanız gerektiğidir. Bu aynı zamanda, stiller arasında seçim yapma, hoşunuza giden stili seçme ve kendinizi rahat hissetme fırsatı da sağlayacaktır.

Hamileyken evleniyorsanız, bir korse tipi gelinlik seçebilirsiniz. Bu, karnınızı hoş bir şekilde gizler ve herkesin dikkatini dekolte ve bacaklarınıza odaklar.

İdeal vücut şekillerine sahip olanlar ise, en rezerve edilmiş parçaları tavsiye eder. Bu sayede lüks ve çekiciliğe aşırı bakmazsınız ve şımarık figür ile muhteşem kıyafet ve aksesuarlar arasında bir denge kurarsınız.Dolayısıyla, bu seçeneklerden daha ayrıntılı olarak bahsederken aşağıdaki görünümleri ayırt edebiliriz:

Midi Boy Gelinlik

Hepimizin bildiği gibi,  midi boy mini ve maxi uzunlukları arasında ara bir konuma sahiptir ve tamamen farklı bir şıklık ve glam türü sunar. Bu tür elbiselerin çoğu parlama kategorisine giriyor ve çoğu zaman 50’ lerin retro hissine de sahip. Kıvrımlı gelinlikler ve hazır korseler, midi boy gelinliklerin en karakteristik özelliklerinden bazılarıdır.

Midi boy gelinlikler, geniş kalçaları olan bayanlar ve onunla kum saati figürü oluşturmak isteyenler için ideal çözümlerdir. Yine de, elma şeklindeki figürlere sahip olan gelinlerin bu tarz kıyafetlerden kaçınmaları gerekir. Aksine, düzgün bacaklara sahip olanlar yanlış görünüm yaratma konusunda endişe duymadan midi boy tercih edebilirler.

Gelinler gündüz veya gündelik akşam töreni için bu tür elbiseleri seçmelidir. Stil eğimine gelince, retro glam, midi boy  gelinlikler ile birleştirmek için seçilebilecek en uygun ve kesin formdur.

Mini Gelinlik

Daha cesur ve daha kısa alternatifler söz konusu olduğunda, bu kıyafet türündeki seçeneklerin çeşitliliği hakkında da konuşabiliriz. Mini gelinlikler parıltılı ve parıltılı silüetler, body-con seçenekleri ve daha birçok olabilir. Bu riskli ve cüretkar olsa da, bazı bayanlar buna değer! Retro tarzın da burada etkisi var. Bu elbiseler, başlangıçta belirttiğimiz gibi güzel bacaklı bayanlar için en iyisidir. Külotlu ince çorap giymek, görünüşe biraz bronzluk katar. Her durumda, bu tarz görünümleri şekillendirmek için basit ve klasik takılar ve aksesuarların seçilmesi, görüntünün aşırı yüklenmediğinden ve bununla ilgili bazı resmi dokunuşlardan emin olmanın en iyi yoludur.

Kısa Kollu Gelinlik

Kısa kollu gelinlikler en şık ve modaya uygun tasarımlardan biri. Bu görünümlerin bir dizi avantajı vardır; bunlardan biri zarif ve şık olmasının yanı sıra, gelinlere girly ve büyüleyici hislerini vurgulama fırsatı verir. Böylece kısa ve sıklıkla dantelden yapılmış kollu mümkün olan en iyi etkiyi yaratır. Bu gelinlikler aynı zamanda rahat hissetmenin ve göz kamaştırıcı görünmenin en uygun yoludur.

Kısa kollu gelinliklerin belirli figür türlerine uygunluğu hakkında konuşursak, öncelikle uzun bacaklı uzun ve ince kızların bu tür bir elbiseyi giymek için en iyi aday olduğuna dikkat çekebiliriz. Yine de, kısa kollu gelinlikler orta boylu bayanlar için de uygundur. Sevimli ayakkabılar gibi aksesuarlar , bu gelinlikler ile yapılan kombinasyonların en önemli unsurudur.

Kısa Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Düğün aksesuarları seçerken gelin aksesuarları çok önemlidir. Cesur ve çılgın bakışlar için botlar gibi seçenekleri seçebilirsiniz. Yine de, geleneksel ve şık bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, narin ve şık topuklu ayakkabılar, sandaletler, dantel süslemeli seçenekler veya çeşitli kar beyaz topuklu ayakkabılar gibi seçenekleri seçmeniz gerekir.

Görünümünüzü renklendirmek için beyaz elbisenin monoton görünümünü kırmak ve biraz kontrast oluşturmak için parlak ve çekici bir kemer kullanabilirsiniz. Ayakkabıları kayışla eşleştirmek mükemmel bir çözümdür.

Uzun eldivenler kısa elbiseler için bir sonraki ideal aksesuardır. İnciler veya taşlı kolyeler, ince şeffaf atkılar, şapkalar, vb. Kısa elbiseler için de idealdir. Şapkalara gelince, fedoralar veya geniş kenarlı seçenekler iyi bir çıkış olabilir.

Kısa bir gelinlik seçiminden sizi uzak tutabilecek tek faktör, uzun ve ciddi çeşitlerin daha çok tercih edilmesi. Öyleyse kısa gelinlik modelleri  giyin ve herkesi bu çarpıcı ve muhteşem görünümünle şaşırt!