Havaların ısınması ile size hava katacak saç rengini fısıldıyoruz. Fındık kabuğu saç rengi ile tüm gözler üzerinizde!
Havaların ısınması ile size hava katacak saç rengini fısıldıyoruz. Fındık kabuğu saç rengi ile tüm gözler üzerinizde!

Koyu Saçlar da Işıltılı Olabilir

Havaların ısınması ile size hava katacak saç rengini fısıldıyoruz. Fındık kabuğu saç rengi ile tüm gözler üzerinizde!

Gelişen saç teknolojileri ile birlikte saç renkleri de hızlı bir yükseliş yakaladı. Merdiven basamaklarını hızla tırmanan fındık kabuğu saç rengi de son zamanların trend saç modeli haline geldi. Fındık kabuğu içindeki altın ışıldamalarla güneş ışığı saçlara değdiğinde gerçekten göz alıcı ve havalı görünüyor. Bu saç renginin bir ton açığı ya da koyusu şeklinde bulunabiliyor. Uzun süre kullanabileceğiniz fındık kabuğu saç rengini sizler için araştırdık…

FINDIK KABUĞU NASIL BİR RENK?

Fındık kabuğu rengi kumral rengin en güzel tonları arasında bulunuyor. İçerisinde ışıltılara sahip olduğu için çok farklı bir görüntü oluşturur. Yumuşak ve tatlı bir renk isteyenler için çok idealdir. İçerisinde sarı, kumral ve kahve bulunduruyor. Aynı zamanda bu rengi deneyenlere çok sıcak ve sempatik bir hava katıyor.  

FINDIK SAÇ KABUĞU RENGİ YAPILIŞI

Fındık kabuğu saç renkleri içinde bakırlık ve kızıllık gibi yansımaların olmasını isterseniz fındık kabuğu saç boyası içine yüzde 6’lık oksidan kullanmanız gerekiyor. Daha açık renkli fındık kabuğu saç rengi elde etmek için ise yüzde 9’luk oksidan kullanılabilir. Oksidan yani renk açıcı saç boyasının açık ve koyu olmasını sağlayan maddedir. Fazla kullanılırsa saçı kurutup yakabilir bu nedenle dikkatli kullanmak gerekir.

Fındık kabuğu saç rengi boyama işlemi sonrasında kahve, kumral ve dore yansımalı olarak, eski saç renginizin açık ve koyuluğuna göre sonuç gösterebilir. Bu rengi ilk defa boyatanların kuaförde boyama işlemi yapması önerilir. 

FINDIK SAÇ KABUĞU RENGİ KİMLERE YAKIŞIR?

Fındık kabuğu saç renk tonu beyaz ten rengine sahip olanlara ve göz rengi kahve rengi olanlara daha çok yakışıyor. Beyaz ten rengine sahip olanlar canlı renklere, sıcak renklere yönelmesi gerekiyor. Sadece fındık kabuğu renk tonu değil de sizlere altın kumral renk tonu da, altın kahve renk tonu da, karamel kahve renk tonları da bunun gibi sıcak renkler sizle uyumlu olacaktır. Saçınızı fındık kabuğu renk tonu saç boyası ile boyarken eğer kızıllık oluşuyorsa saçlarınızı küllü sarı renk tonun da ki saç boyası ile boyarsanız bu durumdan kurtulursunuz.

FINDIK SAÇ KABUĞU RENGİ BAKIMI NASIL OLMALI?

Her boyalı saçta olduğu gibi fındık kabuğu saç renginde de saç kremi kullanılması ve saçların aşırı derece sıcakta yıkanmaması gerekiyor. Saçın yapısına göre haftada 1 ya da 2 kere doğal bir  saç maskesi kullanmanız saç renginizin kullanım süresini uzatıyor. Saç maskesi seçerken de boyalı saçlar için olanı seçerseniz çok daha etkin olacaktır.

Mümkün olduğunca fön ve saç düzleştirme işlemleri gibi ısılı işlemlerden uzak durmak gerekiyor. Bunlar da saç rengine zarar veriyor.

FINDIK SAÇ KABUĞU RENGİ MAKYAJI NASIL OLMALI?

Hemen hemen her saç renginde makyaj önem taşıyor. Bu saç yansıması için daha açık özellikli bir makyaj istiyor. Bunun yanında açık tonlu bir ruj seçmekte doğru tercih olacaktır. Kaş renginizin de bu renkle yakın olmasına dikkat edin. Çünkü kaş renginiz görünümü çok önemli bir ayrıntı. Bununla beraber allık ve eyeliner yüzü canlandırırken daha özenli bir görüntü sağlar. Bu öneriler ışığında makyajınıza son halini verebilirsiniz.