Saç Bakımı Ne kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?
Saç Bakımı Ne kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Saç Bakımı Ne kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Saç herkes için önemli olduğu kadar kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Çoğu kadın, artık evlerinde kendi saç maskelerini hazırlayabilmektedir. Evde hazırlanan bu maskeler sağlık açısından hem de bütçe açısından daha avantajlıdır. Yalnız saç bakımı yapalım derken saçlarımızın zarar görmesini kimse istemez herhalde. Bundan dolayıdır ki, saç bakımı ne kadar sıklıkla yapılmalı? Bunların detayını bilmemiz iyi olur.

Saçlar Bakıma Neden İhtiyaç Duyar?

Saç bakımı yaparak saçlarımızın gün boyunca kaybetmiş olduğu nemi, parlaklığı ve onların da sağlığı var tabi ki, sağlığını korumuş oluruz.

Saç Bakımı Ne kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?
Saç Bakımı Ne kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Evde Hazırlanan Bakım Maskeleri Sağlıklı Mı?

Özellikle hanımların evde kendilerinin hazırlayacağı saç maskeleri ve saç bakımı kürleri ile saçlar, hem doğal bir bakıma hem de daha sağlıklı saçlara kavuşabiliyor. Bu saç maskeleri ve saç bakım kürlerini hazırlarken içerisinde bitkisel yağ ve doğal ürünler ile destekleyince saçlar için doğal bir korumayla daha sağlıklı hale gelebilir.

Bakım Yapılan Saçlarda Görülen Değişimler

Bakım yaptığınız süre saçlardaki değişimi, doğallığı ve farklılığı hissedersiniz. Sadece aşırı derecede boyadan ve fönden yıpranmış saçlar için yoğun bir bakım uygulamak gerekir. Saç bakımı sırasında herkesin dile getirdiği gibi bu bakımın sıklığı ve bu bilgilerin ne derecede doğru olduğu konusunda bayanların şüpheleri var. Çünkü bu bakımlarla saçlar daha iyi ya da daha kötü hale gelebilir.

Saç bakımı yapılırken aşırıya kaçmadan, kısacası saçı yormadan uygulanmalıdır. Uzmanların önerileri doğrultusunda haftada en çok iki kez saç bakımı yapılabilir, sağlıksız bir saça sahip iseniz sayı üçe çıkarılabilir. Yıpranmış saçlar için haftada üç kere yapılmasında herhangi bir sakınca olmayacağı bilinmelidir. Yine de bayanlar, ağır bir saç bakımı kürlerinden kullanıyorsa daha sonraki haftalarda sayıyı artırmasında ya da azaltmasında fayda olacaktır.