Saç Renginde Cesaretin Adı: Bakır Kızıl
Saç Renginde Cesaretin Adı: Bakır Kızıl

Saç Renginde Cesaretin Adı: Bakır Kızıl

Saç renginde cesur davrananlara bir önerimiz var: Bakır kızıl…

Bakır ve kızılın ahenkli buluşması son zamanlarda oldukça fazla dikkat çekiyor. Bu renk her sene olduğu gibi bu sene de popülerliğini korumaya devam ediyor. Bakır kızıl saç rengi yüzünüze canlılık verirken, enerjik bir görünüm de sağlıyor. Son zamanların trend saç renklerinden biri olan bakır kızıl saç rengini gelin birlikte inceleyelim.

BAKIR KIZIL NASIL RENKTİR?

Bakır ve kızıl ortak birleşimi ile ortaya çıkmış birazcık kızıla yakın bir saç rengidir. Bakır ve kızıldan daha ayrı bir ton isteyenler için tasarlandı. Genellikle bakır ve kızıl rengini çok sevenlerin tutkunu olduğu ve uzun süre kullandığı çokça duyuluyor. Denemekten çekinenler için bakır kızıl saç rengi önerilerini sizler için derledik.

BAKIR KIZIL SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Bakır kızıl saç rengini evde kendiniz elde edebilirsiniz. Özellikle saçlarınız sarı, açık kumral tonlarındaysa rahatlıkla tercih edeceğiniz boyalarla istediğiniz rengi tutturabilirsiniz. Ancak saçlarınız siyah veya koyu kahverengi tonlarındaysa öncelikle saçlarınızı açtırmanız gerekmektedir. Bu durumda işi bilen bir kuaföre saçlarınızı emanet etmelisiniz.

BAKIR KIZIL SAÇ RENGİ KİMLERE YAKIŞIR?

Bakır kızıl saç rengi özellikle beyaz, çilli ve açık tenlilere daha çok yakışıyor. Sarışın ve esmer tene sahip olanların bu renkten uzak durması gerekiyor. Koyu renk tonu olan kişiler boyattığında yaşlı bir görüntüye sebebiyet veriyor. Yeşil gözlü kişiler de bu rengi tercih ettiğinde göz renkleri ortaya çıkıyor.

BAKIR KIZIL SAÇ RENGİ BAKIMI NASIL OLMALI?

Bakır kızıl saç rengi genellikle aktığı için çok fazla tercih edilmiyor. Ancak bakımı yapıldığında kalıcılığını arttırabilir ve daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Aşırı sıcak su ile saçları yıkamamaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda saçı maşa ve düzleştirici gibi ısılı işlemlere de sık sık maruz bırakmamak gerekiyor. Saç çabuk yıpranabiliyor. Boyanın daha uzun süre saçınızda kalması için boyalı saçlar için olan şampuanlardan kullanmak gerekiyor.