Doğallıktan yana olan ve risk almayı sevmeyen kadınların ortak rengi kestane!
Doğallıktan yana olan ve risk almayı sevmeyen kadınların ortak rengi kestane!

Saç Renginde Doğallıktan Yana Olanlar Buraya!

Doğallıktan yana olan ve risk almayı sevmeyen kadınların ortak rengi kestane!

Saç rengini değiştirmek kadınların vazgeçilmezleri arasında. En çok yakışan rengi bulmak için özellikle trend olan renkleri saçlarına deneyen kadınların dikkat etmesi gereken konuların başında, ten rengi ile saç renginin uyumu geliyor. Kestane tonları da her dönem kadınların favori saç renkleri arasına giriyor. Son dönemin en trend ve havalı saç renkleri arasında gösterilen açık kestane rengini sizler için araştırdık.

AÇIK KESTANE SAÇ RENGİ NASIL BİR RENK?

Açık kestane saç rengini hem çekici hem de doğal olarak tanımlayabiliriz. Bu renk tonuna kadınlar çoğunlukla sonbahar ve kış aylarında yöneliyor. Bu renk tonunun kurtarıcı olarak da kullanıldığını söyleyebiliriz. Çünkü kapatıcılığı oldukça yüksek.

Özellikle saç renginiz koyu tonlardaysa, yüzünüze biraz daha aydınlık bir görünüm vermek ve saç renginin daha canlı görünmesini sağlamak istiyorsanız açık kestane saç rengini deneyebilirsiniz.

AÇIK KESTANE SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Açık kestane saç rengini kuaföre gitmeden evde elde etmek de oldukça kolay. Güzel bir ton ortaya çıkarmak için kaliteli bir saç boyası seçip saç boyasının kutusunun üzerindeki talimatları uygulayarak 35-40 dakika boyayı saçlarınızda bekleterek bu tonu elde edebilirsiniz. Saçı boyadan arındırırken nazik bir şekilde ılık su ile durulamayı ihmal etmeyin. Ancak ilk defa boyatacaksanız bir kuaförden yardım almanız da yararınıza olacaktır.

AÇIK KESTANE SAÇ RENGİ KİMLERE YAKIŞIR?

Açık kestane, koyu saç rengine sahip tüm kadınlara yakışan bir saç rengidir. Bu rengin özellikle esmer ve buğday tenlilere çok yakıştığını belirtmek gerekiyor. Açık kahve tonları barındırdığından buğday ve esmer tenlere ışıltı katıyor. Doğru saç rengi seçimi bu noktada. Bilmeniz gereken husus şudur, saç rengi ne kadar koyulaşıyorsa, ten renginin de o kadar açık renkte olması gerekir. Ten ile saç rengi arasında bir bir uyum olmalıdır, yoksa doğal bir görünümden uzaklaşılabilir.

AÇIK KESTANE SAÇ RENGİ BAKIMI NASIL OLMALI?

Açık kestane rengi parlak kullanmak çok önemli. Koyu renkli olması ve parlak özellik taşıması saçta çok güzel bir yansıma olmasını sağlıyor. Bunun içinde bakım mutlaka gerekli. Bakım demek saç rengini uzun süre korumak demek. Bakım için ilk olarak besleyici özellikli saç boyası seçmek olacaktır. Besleyici özellikteki doğal boyalar saça önemli faydalar sağlıyor. Bunun yanında alışveriş yerlerinde kestane saç rengi için satılan şampuanlar bulunuyor, bunlardan almalısınız. Bakım kremi ve bakım maskesi ile beraber bu rengin bakımını yapabilirsiniz.

AÇIK KESTANE SAÇ RENGİ MAKYAJI NASIL OLMALI?

Çok fazla makyaj ihtiyacına gerek duyulmayan rahat bir renk olmasından dolayı da çok fazla tercih ediliyor. Hafif ve parlak makyaj yapmanız yeterli oluyor. Aşırı derece yoğun makyajlar yapılırsa tam tersine kötü görünümler ortaya çıkarır. Bir de koyu özellikli ruj kullanılmaması gerekiyor. Saç rengi koyu özellikli olduğu için çok uyum sağlamıyor. Daha açık renklere yönelmek gerekiyor.