Seyrek Kaşlara Özel Çözüm: Microblanding

Çoğumuz yaşadığımız gündelik streslerden, üzüntülerden mustaribiz. Bazılarımız çok çabuk etkilenmekte ve saçlarımızın dökülmesine çare bulamazken bazılarımız ise kaşlarının dökülmesinden şikayetçi. Sırma gibi bir kaşımız olmasına karşın yaşananlar kötü etkilemiş olsa gerek farkında olmadan kaş dökmeye devam ediyoruz. Bazılarımızın durumu ise genetik faktörlerden sebep kaşları dökülmektedir.

İlerleyen yaşın da bir göstergesi olan bu sorun, sadece kaş dökmekle kalmaz gözün koruyucusu olan bu önemli yerin göze de zarar getirmesiyle sonuçlandığında daha farklı sorunlar çıkarabilmektedir. Bu sebeple bilim insanları kaşlara doğal bir şekilde ekim gerçekleştirmek için son dönemlerde popüler hâle gelen bu akımı başlatmıştır. Peki, Microblanding işlemini ne kadar yakından tanıyoruz? Uygulaması nasıl gerçekleşiyor? Bizi koruyabilir mi? Bu sorulara bu yazımızda yanıt bulmaya ne dersiniz?

Microblanding Nedir?

Bilim insanlarının yaptıkları çalışmalar sonucunda seyrek olan kaşların hem fiziki görüntüsünü düzeltmek hem yüze şekil vermek hem de kaş sağlığını koruma amaçlı seyrek olan kaşınızdan bir numune alınmakta ve bu numune sonucunda kaş yapınızda bulunan DNA’lar incelenir ve size en uygun kaşın ekimi yapılmaktadır. Kaş ekimi tıpkı saç ekimi gibi tek tek size yapılmakta ve sonuçlarını kısa bir süre sonra istediğiniz kaş modeline göre yapılmaktadır. Bunun için size bazı sorular soruluyor. Örneğin, kaş yapınız sık mı olsun yoksa göz hizasından mı yapılsın? Bu soruya vereceğiniz yanıt sonucunda doktorlar size bu işlemi gerçekleştirmektedir. Sadece ekim yapılmıyor, isterseniz kaş kalemiyle de geçici bir süre acı duymanızı engelleyerek de bu işlem yapılabilmektedir. Gelin detaylara geçelim.

Microblanding Kaş Ekimi Ne Kadar Etkili?

Bu sorunun cevabı sizin yaşınıza, psikolojik ve sosyolojik yaşantınıza bağlı olarak değişmektedir. Bazı kaş yapıları, ekilen kaşa ani tepkiler verebilmekte ve çok çabuk dökülebilmekteyken diğer kaş yapıları buna adapte olabilmekte ve uzun süre gidebilmektedir. İşin sırrı tamamen sizin yaşantınıza ve genetik yapınıza bağlıdır.

Eğer ailenizde seyrek kaşlı olanların sayısı fazlaysa bu yapay ekim size 2 ya da 3 yıl etkili olabilirken eğer seyrek kaş sıkıntısı çekmeyen bir soy ağacından gelmeyseniz daha çok yaş alana kadar bu ekimin etkisi sürmektedir. Bu işlem aslında biraz can yakabiliyor fakat gelişen tıp teknolojisinde lokal yoldan anestezi(bayıltmadan sadece o bölgeye uygulanan bir iğne ile sinirlerin bir müddet motor nöronlarını durdurarak) uygulanmasıyla daha az acı ve hissiyata bürünebilmektesiniz. Benim canım kıymetli diyenlerdenseniz bu işlemi genel anestezi altında da gerçekleştirebilirsiniz. Microblanding fiyat olarak eğer gerçek bir ekim altında gerçekleşecekse oldukça pahalı bir hamle olduğunu söyleyelim.

Sosyal sigorta kapsamında bu işlem estetik kısmına girdiği için sadece özel kurumlarda yapılabileceğini de unutmayalım. Sizler daha kalıcı bir çözüm istiyorsanız kesinlikle bundan kaçınmamanız gerekir. Aksi halde microblanding  kalemi  sadece geçici çözümler sunmaktadır. Bu kalemle yapılan basit çizim işlemleri sizin yüz yıkama alışkanlığınıza bağlı olarak sizi tatmin etmeyebilir. Acısız bir işlem olması, kalemle yapılan yöntemi olumlu kılan unsurlardan ve fiyat olarak diğerine göre oldukça ucuzdur. Kaş kalemi siz de evde kendiniz uygulayabileceğiniz bir yöntem olduğu için de bu işin işçilik kısmından uzaklaşabilirsiniz fakat bu durum size kaş çizimi yaparken dikkatli olmanızı gerektiriyor.

Microblanding Uygulaması Hakkında

Sizden alınan kaş örneğine göre kaş ekimi gerçekleşiyor. Bu örnek sayesinde gerekli DNA analizleri sonucunda uygun olup olmadığınız tayin ediliyor ve uygulanıyor. Buna tıp biliminde microblanding iğne kullanımı da denmektedir. Buna göre kaleme bir adet iğne takılmakta ve işlem gerçekleşmektedir. İğne takım esnasındaki aşamalar şu şekildedir:

  • Kalemin kısa kısmını düz tutarak uzun kısmı çeviriyoruz ve iki parça arasındaki uzantıyı 3 ila 5 milimetre açıyoruz.
  • Kısa parçayı aşağıya doğru çekiyoruz ve bu sayede kalem ucunun aralandığını göreceğiz.
  • Kalemi şimdi ise yan tutuyoruz ve iğneyi kaleme dik değil de eğimli bir biçimde yerleştirip kısa kısmını alttan sıkı biçimde tutarak uzun kısmı çevirerek oraya sabitliyoruz ve sıkıştırıyoruz.
  • Kalemin diğer yanını bu kez sabit tutuyoruz ve diğer tarafını az önceki gibi açıyoruz. Kısa tarafı aşağı çekip kalemi yan tutarak iğneyi yerleştiriyoruz.
  • İğnenin uzun kısmını dışarıda kalacak biçimde sabitleyip kalemin uzun kısmını çevirerek sıkıca bir şekilde sıkıştırıyoruz ve artık uygulama için hazır hâle gelmiş oluyor.

Bu işlem sonrasında hazır hâle gelen kalemi uygulayabiliyoruz.

Sizin için en uygun olanını seçip kullanmanızı öneriyoruz. İlk olarak kalemden aldığınız verim uygulama sıklığınıza göre artacaktır. İlk etapta fazla bir etki göremeyip hemen uçmasından korkmayın ve düzenli uygulamaya devam edin. Kesin sonucu alacağınızdan eminiz.

Uygulanan iğne atımı ise sürekli uygulanmayacağı için tek işlemde sonuç verecektir. Kalem, biraz daha vakit almaktadır. Hepinize sağlıklı günler diliyoruz.