Zamansız Görünüm
Zamansız Görünüm

Zamansız Görünüm

Saç renkleri arasında hiç modası geçmeyen kahverengi saçlardan bahsediyoruz!

AÇIK KAHVE SAÇ RENK SAÇ NASIL ELDE EDİLİR?

 Açık kahve saç rengini elde etme durumunu mevcut saç rengine göre olması gerekiyor. Saçınız şuanda kumral ya da sarının herhangi bir tonu ise açma işlemi yapmadan birkaç boyamadan sonra bu renge gelecektir. Sadece yukarıdaki boyaları alıp boyama kurallarına riayet etmeniz yeterli olacaktır. İlk boyadığınız da renk oturmayabilir ama diğer denemelerde renk tam olarak oturacaktır. Açık renklerde bu rengi elde etmek için ise açıcı uygulayarak daha sonra bu tonu elde edebilirsiniz.

AÇIK KAHVE SAÇ RENGİ KİMLERE YAKIŞIR?

Doğal görünümlü bir ton olan açık kahve rengi yapay özellik taşımaz Bütün cilt tonları bu rengi deneyebilir ama kendi içerisindeki uygun tonları denemek gerekir. Beyaz tenli olanlar altın açık kahve ve buzlu açık kahve tonlarını, buğday tenli kadınlar ise küllü açık kahve tonları deneyebilir.

AÇIK KAHVE SAÇ RENGİ BAKIMI NASIL OLMALI?

Açık kahve rengi saçın bakımı diğer renklere göre biraz daha kolaydır. Bundan dolayı da daha rahat kullanabileceksiniz. Akma durumu çok fazla olmaz, rutin bakımları yaparsanız çok uzun süre ilk gün ki boyattığınız renkte kalacaktır.

Çok fazla sıcak su kullanmamak gerekiyor. Sıcak sudan uzak durup mümkün olduğu kadar ılık su kullanın, faydası göreceksiniz. Bu koruyucu önemle kullanım süresini uzatmış olacaksınız.

Boyalı saçlara uygun olan kaliteli ve faydası kanıtlanmış şampuanlar kullanın. Bu basit tercihleri her açıdan size inanılmaz katkılar sağlayacaktır.Çok uzun süre sıkı saç modelleri kullanmamak gerekiyor. Çok uzun süre saçları sıkı bir şekilde kullandığınızda hem saç telleri hemde boya zarar görüyor.

Dengeli ve düzenli beslenme de saç için önemli. Karbonhidrat ağırlıklı değil,protein ağırlıklı beslenin.Bu şekilde doğru beslendiğinizde çok faydasını göreceksiniz.